نکات طلایی پرورش اندام

نکات طلایی پرورش اندام

ورزش پرورش اندام ، یک ورزش بسیار اصولی می باشد که اگر نکات مهم و لازم آن را درمورد تغذیه ،تمرین و استراحت رعایت نکنید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نخواهید کرد، از این رو چند نکته مهم در این خصوص را برای علاقه مندان باز گو میکنیم :

1-برنامه ورزشی متغیر:

هرگز یک برنامه ورزشی را برای مدت طولانی تکرار نکنید ، تکرار حرکات ورزشی به صورت متوالی بدن شما را در برابر این ورزش ها مقاوم می سازد از این رو سعی کنید برنامه ورزشی خود را در فواصل زمانی مناسب با مشورت مربی پرورش اندام خود تغییر دهید.

2-تغذیه مناسب:

ورزش پرورش اندام همیشه توام با تغذیه مناسب بوده است و تمرین های ورزشی به تنهایی نمی تواند شما را در رسیدن به اندامی زیبا و حرفه ای یاری کنند. لذا اهمیت توجه به این مسئله و رعایت رژیم غذایی مناسب در طی دوره تمرینی بسیار حائز اهمیت می باشد .

3-قدرت ذهن و انرژِی مثبت :

انرژی مثبت و اعتماد به نفس در طول دوره های ورزشی میتواند شما را رو به جلو هل دهد و از خستگی شما جلوگیری نماید ،تا زمانی که خود را در ذهنتان یک پرورش کار فوق حرفه ای نبینید تحقق این رویا در واقعیت نیز غیر ممکن است پس با ذهن و انرژی مثبت خود را در رسیدن به هدفتان یاری کنید.

4-استراحت و ریکاوری :

تا زمانی که ورزشکار استراحت کافی نداشته باشد قدرت لارم برای انجام تمرینات ورزشی را نیز ندارد از این رو استراحت کافی و لازم در طول شبانه روز داشته باشد تا بتوانید عضلات خود را ریکاوری نمایید و قدرت آنها را برای انجام تمرینات آتی بازگردانید . همچنین عدم استراحت کافی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف نماید.

5-عدم انجام تمرین های ورزشی به صورت خیلی سریع:

انجام تمرین های ورزشی بدنسازی به صورت سریع به بدن شما آسب میزند چرا که علاوه بر امکان ایجاد پارگی عضلات و رباط ها،تمرکز ذهن شما را از روی قدرت عضلات بر میدارد و عضله زمان کافی برای انقباض مناسب را پیدا نمیکند.

6-ضرورت مصرف  آب :

آب ضروری ترین ماده مورد نیاز بدن می باشد که حجم زیادی از بدن را در اختیار دارد. این ماده بنیادی برای ورزشکاران که ابا تمرینات ورزشی ، از طریق مصرف و تعرق مقدار زیادی از آن را از دست می دهند باید در حالت تعادل قرار گیرد و از کاهش آن از سطح استاندارد خود به شدت جلوگیری شود.

7-میان وعده های پروتئینی :

ورزشکاران می توانند علاوه بر پروتئینی که در وعده های غذایی مصرف می کندد با پروتئین موجود در میان وعده های مناسب میزان پروتئین در یافتی بدن خود را افزایش دهند و علاوه بر آن از تاثیرات تخریبی که بر آثر فواصل وعده های غذایی برای بدن ایجاد می شود جلوگیری کنند.

8-انتخاب مکمل ورزشی مناسب:

با مربی پرورش اندام خود مشورت کنید و بهترین و مناسب تریم مکمل غذایی را برای یاری بدنتان به شیوه درست و مقدار کافی مصرف کنید.

9-تعدد وعده های غذایی:

بهتر است برای نتیجه گیری بهتر وعده های غذایی خودتان را افزایش دهید تا بدنتان از تغذیه مناسب تری برخوردار باشد.

10-اجرا درست و صحیح تمرینات:

تا زمانی که روش درست اجرا تمرینات را نیاموزید نتیجه گرفتن شما تقریبا غیر ممکن میباشد چرا که انجام حرکات نادرست نه تنها به بدنتان آسیب میزند بلکه تاثیری در عضه سازی و افزایش قدرت ماهیچه های شما ندارد.

 

 

  برچسب ها: بدنسازی, نکات طلایی پرورش اندام

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار