اهمیت تنظیم برنامه تمرینی پرورش اندام

اهمیت تنظیم برنامه تمرینی پرورش اندام

آیا تا با حال به این موضوع بر خورده اید که علارقم صرف مدت زمان زیادی برای تمرینات ورزشی پرورش اندام نتیجه دلخواه خود را نمی گیرید ؟؟؟

علت نتیجه نگرفتن عده ای از پرورشکاران ریشه در عدم داشتن برنامه ورزشی و یا برنامه مناسب و صحیح می باشد و همانطور که می دانیم افراد با وزن ، قد ، سن و شرایط بدنی متفاوت به این ورزش حرفه ای رو می آورند، تمرینات تاثیر گذار برای آنها متفاوت می باشد و نمیتوان نسخه هاس مشابهی برای این افراد در امر بدنسازی پیچید. موفقیت در بدنسازی وابستگی كاملی به اجرای متدهای خاص تغذیه ای و تمرینی این رشته دارد ، متاسفانه بسیاری از مبتدیان پرورش اندام  پس از مدت کوتاهی  كه وارد این رشته شدند خود را از برنامه بی نیاز می دانند و از آنجا كه حس میكنند تمامی قواعد و اطلاعات این رشته ورزشی را می دانند شروع به تمرینات خود سر می کنند و حتی گاهی برای دوستان خود نیز برنامه تمرینی  تنظیم میکنند، این شرایط نه تنها بدن این ورزشکاران را از مسیر رشد دور میکند بلکه ممکن است آسیب های شدیدی به بدن آنها نیز وارد نماید.

برنامه تمرینی مناسب برای شما به عوامل پیچیده و  بسیار متعددی از جمله قدرت بدنی ، مدت زمان شروع به ورزش ، قد،جنسیت ، وزن ، حجم عضلات ،اندام های ضعیف ،وراثت، سن ، استخوان بندی و ... بستگی دارد از این رو نمی توان برنامه های ورزشی مشابه را به افراد توصیه کرد ، حتی برانامه های  که در سایت ها و دیوار باشگاه مورد دسترس افراد قرار میگیرد همگانی نمی باشد و استفاده از آنها ممکن است شما را از مسیر درست پرورش دادن عضلاتتان دور کند. لذا توصیه میگردد در هر مقطعی از این ورزش حساس حضور دارید برای نتیجه گیری بهتر جهت تنظیم یک برنامه ورزشی مناسب به متخصص این امر مراجعه کنید و تاثیرات شگفت انگیز آنرا مشاهده کنید.

 • داشتن یک برنامه ورزشی مناسب همیشه شما را به سمت گام های مثبت در پرورش اندام هدایت میکند و تاثیرات مثبتی به شرح ذیل برای شما به دنبال دارد:
 1. هدفمند کردن شما و هدف گذاری کوتاه مدت و بلند مدت
 2. نظم دهی به تمرینات و جلوگیری از سردرگمی و اتلاف وقت شما در باشگاه
 3. جلوگیری از آسیب رسیدن به اندام های بدن
 4. توانایی ارزایابی بدنتان در مدت زمان های گوناگون
 5. رشد بهتر و سریع تر عضلات
 6. توانایی ساخت بدنی زیباتر و حرفه ای تر با داشتن شناخت از عضلات نقاط مختلف بدن
 7. داشتن عضلات متناسب با هم
 8. زمان بندی  مناسب در جهت رسیدن به هدف
 9. امکتن شرکت در مسابقات حرفه ای و گام برداشتن در جهت درست به دلیل داشتن مشاور آشنا به قوانین و اطلاعات
 10. تسریع در امر بدنسازی و کاهش زمان رسیدن به نتایج مطلوب
 • چنانچه شما در پی یک مشاور خوب در جهت تنظیم برنامه ورزشی هستید می توانید این امر را به سعید اردلان قهرمان رشته پرورش اندام بسپارید.

 

 

 

  برچسب ها: پرورش اندام, تنظیم برنامه تمرینی پرورش اندام, -تسریع در امر بدنسازی , تنظیم برنامه ورزشی , برنامه های تمرینی حرفه ای پرورش اندام

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار