آیا موز به کاهش وزن شما کمک میکند؟

آیا موز به کاهش وزن شما کمک میکند؟

کاهش وزن با موز

موز یک میوه پر طرفدار می باشد که به دلیل شرینی و حالت پری و سیری که در شما ایجاد میکند اغلب مواقع سنگین و غیر رژیمی تلقی میگردد این در حالی است که بر عکس موز یک میوه پر فیبر و کاملا رژِیمی می باشد .

موز از محتوای بالای پتاسیم، فیبر، و آنتی اکسیدان‌ها سود می‌برد ،همچنین حاوی ویتامین C، منیزیم و ویتامین B6 است از این رو یک ماده غذایی مغذی است. آنتی اکسیدان های موجود در موز با رادیکال های ازاد می جنگد و از بدن انسان محافظت میکند.البته موز حاوی مقداری قند و کربوهیدرات نیز می باشد که به دلیل شاخص شاخص گلیسمی پایینی که دارد باعث افزایش قند خون نمی گردد و حتی مصرف آن برای بیماران دیابتی نیز بلا مانع می باشد.

اگرچه موز حاوی قند و کربوهیدارت‌ها است، اما می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند زیرا حاوی شیرینی طبیعی می باشد ، از این رو شما دیگر تمایلی به مصرف مواد شیرین  دیگر برای فرو نشاندن میل خود به شیرینی نخواهید داشت. یک موز بزرگ فقط ۹۰ کالری دارد و درصد چربی آن بسیار پایین  است که این مقدار کالری  خیلی  کمتر از یکت تکه شکلات یا خوراکی‌های شیرین دیگر می باشد .علاوه  بر این، موز حاوی  فیبر بالا و گلوکز پایین است. فیبر احساس پری را در شما ایجاد می‌کند و باعث پیشگیری از درد گرسنگی و ایجاد احساس سیری می گردد .

کالری موز مربوط به قندهای طبیعی آن است که حدود ۹۳ درصد آن را تشکیل می دهند و ۷ درصد بقیه به پروتئین ها و چربی ها (بدون خطر برای کلسترول) مربوط می شود. میزان این چربی ها بسیار ناچیز است و نمی تواند باعث چاقی شود. در واقع با مصرف موز بدنتان را تغذیه می کنید نه سلول های چربی تان را پس آن را به عنوان یک ماده مغذی در برنامه غذایتان بگنجانید چرا که با نصف کالری یک نوشابه انرژی زا میتواند نقش یک میان وعده بسیار عالی را برای قبل و یا بعد تمرین شما بازی کند .

بهترین زمان مصرف موز همراه با صبحانه و یا به عنوان میان وعده می باشد ،شما می توانید موز را به همراه شیر و یا غلات در وعده غذایی صبحانه مصرف نمایید تا انرژی لازم در طول روز را کسب کنید و اشتهای خود را برای مصرف مواد غذایی شیرین در طول روز کم کنید البته در نظر داشته باشید که موز به تنهایی برای صبحانه مناسب نمی باشد چرا که حاوی پروتئین مورد نیاز بدن شما نیست پس بهتر است آن را با مواد لبنی همچون شیر همراه کنید. همچنین مصرف موز به عنوان میان وعده نیز اشتهای شمارا برای وعده اصلی غذا کاهش می دهد و به دلیل فیبری که دارد باعث ایجاد حالت سیری در شما می گردد.

 

   

  برچسب ها: پرورش اندام, کاهش وزن , تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار