10 توصیه برای کاهش وزن

10 توصیه برای کاهش وزن

  1-آب بنوشید :

مصرف و نوشیدن آب در طول روز میتواند کمک بسیار شایانی برای کاهش وزن به شما کند ،نوشیدن آب ولع شما را برای غذا خوردن از بین میبرد و همچنین سوخت و ساز این آب در بدن شما به کالری نیاز دارد در نتیجه مصرف کالری بیشتر باعث کاهش وزن شما می گردد.

 معجزه نوشیدن آب را فراموش نکنید و سعی کنید روزانه بین 8 تا 10 لیوان آب ولرم بنوشید الخصوص قبل از خوردن وعده های غذایی و یا تنقلاتی همچون چیپس و پفک .

2-صبحانه خوردن را جدی بگیرید :

خوردن صبحانه در ساعات نخستین روز و با فاصله کمی از بیدار شدنتان میتواند سوخت و ساز بدن شما را به جریان بندازد و باعث تولید انرژی برای شما در طول روز شود ، ضمن اینکه مصرف صبحانه ولع شما را برای خوردن ناهار به میزان زیادی کاهش می دهد.

3-تعداد دفعات غذاخوردنتان را افزایش دهید :

افزایش وعده های غذایی در طول روز و کاهش میزان و حجم آنها یک راه ثابت شده میباشد که نباید تاثیر آن را نادیده بگیرید ، به جای مصرف سه وعده غذایی پر حجم و پر کالری در طول روز 5 وعده غذا بخورید و حجم آن را بسیار سبک تر کنید این کار هم باعث کاهش گرسنگی شما می گردد و هم ولع شمارا برای غذا خوردن کنترل میکند.

  4-ساعت خوردن شام خود را تغییر دهید :

یکی از عادت بد غذایی ایرانی ها خوردن شام در ساعات پایانی شب میباشد که این امر باعث مصرف نشدن کالری آن و چاقی و انباشته شدن چربی میگردد ، لذا علاوه بر اینکه شام سبک تری میل میکنید سعی کنید آن را بین ساعت 6 تا 7:30 شب بخورید تا کالری آن در بدنتان انباشته نگردد.

5-غذای فیبر دار بخورید :

خوردن غذای فیبر دار برای کسانی که قسط کاهش وزن خود را دارند یک معجزه محسوب میشود ، چراکه این غذا ها نه تنها باعث ایجاد سیری در بدن شما میشود و کالری چندانی نیز به همراه ندارند بلکه تاثیرات مثبتی جهت بهبود سلامتی بدنتان بهمراه دارد ، فیبر به هضم غذا کمک میکند و از بروز یبوست نیز جلوگیری میکند پس غذاهای فیبر داری همچون میوه ها و سبزیجات را در وعده های غذایی و میان وعده های خود بگنجانید.

6-آهسته و آرام غذا بخورید :

با آرامش بیشتری غذا بخورید و سعی کنید مدت زمان غذا خوردن خود را افزایش دهید این امر باعث هضم بهتر غذا می شود و علاوه بر آن اشتباق و ولع شما را برای غذا خوردن کنترل میکند و شما با حجم کمتری غذا احساس سیری میکنید.

  7-تحرک و پیاده روی :

دویدن و پیاده روی سریع برای سوزاندن کالری، ورزش های فوق العاده ای محسوب می شوند با این ورزش ها میتوانید سوخت و ساز بدن خود را بالاببرید و چربی های اندوخته بدنتان را آب کنید ، 30 دقیقه پیاده روی در طول روز به روش صحیح باعث تغییر شگفت انگیزی در بدن شما می شود و بدنتان را به کاهش وزن مجبور می کند.

8-همت و انگیزه :

این شما هستید که تصمیم میگیرید لاغر شوید و یا چاق بمانید ، تصمیم بگیرید ، همیت کنید و با انگیزه تلاش کنید این تنها راه شما برای لاغری می باشد ، اگر هدفتان لاغری است باید یک تصمیم جدی بگیرید و با امید برای تصمیمتان بجنگید تا به مقصد برسید. تاثیر روانی برای لاغری بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد آن را دست کم نگیرید.

9-کاهش و یا حذف روغن :

روغن دشمان سلامتی و تناسب اندام شماست سعی کنید بیشتر غذاهایتان با روغن کم و یا ترجیحا بدون روغن پخته شود چرا که روغن در بیشتر مواد باعث ایجاد توده های چربی در بدنتان می شودو علاوه بر آن سلامتی بدنتان را به خطر می اندازد.

  10-خواب کافی :

خواب کافی اهمیت بالایی برای سلامتی شما دارد کم خوابی و پرخوابی هر دو باعث ار بین رفتن تناسب اندامتان میشود پس روزانه بین 6 تا 8 ساعت خواب مفید داشته باشید.

 

 

   

   

  برچسب ها: نکات طلایی پرورش اندام , کاهش وزن

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار