پودر پروتئین را چگونه مصرف کنیم

پودر پروتئین را چگونه مصرف کنیم

پودر پروتئین را چگونه مصرف کنیم

لزوم مصرف پروتئین به صورت مواد خوراک طبیعی و یا مکمل غذایی برای سوخت رسانی به عضلات در هنگام بدنسازی برای همه ی ما مشخص و روشن میباشد، اما آنچه که برای بعضی از ورزشکاران مورد سوال است نحوه مصرف مکمل غذایی و ورزشی پروتئین است.

نخستین گام محاسبه مقدار پودر پروتئین مورد نیاز

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید میزان پروتئین مورد نیاز بدنتان است شما باید  مقدار آن را محاسبه کنید و در وعده های غذایتان با برنامه ریزی بگنجانید ، میزان پروتئین مورد نیاز بدن زنان و مردان بالغ 1.5 تا  2گرم به ازای هر کیلو وزن بدن است به طور مثال اگر شما 70 کیلوگرم وزن دارید باید بین 110 تا140 گرم پروتئین بر اساس میزان ورزش روزانه ای که دارید مصرف کنید.سپس میزان پروتئین را که از طریق مواد خواکی در طول روز بدست می آورید از میزان مورد نیاز بدن که نحوه محاسبه آن را به شما آموزش دادیم کم کنید حالا شما مقدار پروتئینی را که از طریق مکمل غذایی نیاز دارید شناسایی کردید و باید به دنبال بهترین راه مصرف آن باشید.

 زمان و میزان مصرف پودر پروتئین

امروزه در بازار مکمل های بسیار متنوع پروتئینی موجود است که هرکدام دستورالعمل خاص خود را دارا می باشند پس بهتر است ابتدا مکمل خود را انتخاب کنید و سپس از روی جلد اطلاعات کافی که شامل میزان پروتئین در هروعده غذایی و زمان و تعداد دفعات مصرف را از آن استخراج کنید.

اگر بر روی جلد درج شده که پروتئین را قبل و بعد از تمرین ورزشی مصرف نمایید و یا مربی پرورش اندام شما این توصیه را کرده است و همچنین میزان پروتئین در هر وعده را میدانید باید 1/3 پروتئین خود را قبل از ورزش و 2/3 را پس از تمرین میل کنید .

برای فهمیدن بهتر موضوع برایتان مثالی میزنم فرض کنید شما 70 کیلوگرم وزن دارید و میزان پروتئین مورد نیازتان 140 گرم است و شما 40 گرم روزانه پروتئین طبیعی از رژیم غذایی خود دریافت میکنید و حالا نیازمند 100 گرم دیگر هستید ، پودر پروتئین که شما انتخاب کردید و از بازار تهیه نموده اید در هر وعده به شما 50 گرم پروتئین میدهد پس شما به دو وعده از این پودر معادل 100 گرم پروتئین  محتاج هستید که باید 1/3 آن را قبل تمرین و 2/3 را بعد تمرین میل نمایید.

 پودر پروتئین را  چگونه مصرف کنیم

برای ساخت پودر پروتئین به یک مخلوط کن و یا یک شیکر نیازمند هستید ، مقدار پروتئین مورد نیاز، مایعات مورد علاقه یتان و طعم دهنده (انتخابی) را با مخلوط کن ترکیب نمایید و میل کنید.

مایعات مناسب برای پودر پروتئین :
 1. آآب
 2. شیر
 3. شیر سویا
 4. شیرنارگیل
 5. آبمیوه های طبیعی
طعم دهنده های پودر پروتئین :
 1. موز
 2. توت فرنگی
 3. انبه
 4. هلو
 5. خرما
 6. پودر شکلات
 7. دارچین

برای تهیه بهترین پروتئین های غیر تقلبی با سعید اردلان  تماس بگیریدد.

 

   

   

   

   

   

  برچسب ها: نکات مهم تغذیه ای برای پرورش اندام , تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار