سبزیجات ماهیچه ساز

سبزیجات ماهیچه ساز

سبزیجات ماهیچه ساز

باور غلطی در بین بدنسازان و ورزشکاران وجود دارد که گمان میکنند باید پروتئین مورد نیاز بدن خود را از مواد لبنیاتی و یا از گوشت و مرغ تهیه کنند در حالی که سبزیجات ها نیز دارای پروتئین هستند و میتوانند شما را در امر تامین پروتئین مورد نیاز بدنتان یاری کنند، ما به شما سبزیجات ماهیچه ساز را معرفی خوهیم کرد.

 

سویا (Soy bean)

میزان پروتئین در هر پیمانه (220 گرم): 28.6 گرم

میزان پروتئین موجود در این دانه گیاهی از هر نوع حبوبات پروتئینی بیشتر است. هر پیمانه (220 گرم) سویای پخته شده حاوی 28 گرم پروتئین گیاهی است که تقریبأ با میزان پروتئین موجود در 150 گرم گوشت مرغ برابری می کند.

بروکلی (Broccoli)

بروکلی پروتئین در هر پیمانه (220 گرم): 2.6 گرم

آیا دنبال منبعی برای پروتئین بدون چربی هستید؟ در این صورت بهترین انتخاب شما بروکلی است که به طور معمول در سالاد به همراه دیگر سبزیجات مصرف می شود. یک پیمانه بروکلی خورد شده حاوی حدود 2.6 گرم پروتئین گیاهی است و برخلاف پروتئین های حیوانی، این سبزی 100 درصد نیاز روزانه بدن شما را به ویتامین سی (Vitamin C) و ویتامین کا (Vitamin K) تأمین می کند.

 انواع عدس (Lentils)

میزان پروتئین در هر پیمانه (220 گرم): 17.9 گرم

عدس یکی از بهترین منابع سرشار از پروتئین گیاهی است و به وفور در غذاهای ایرانی مصرف می شود. در هر پیمانه از این دانه های غنی حدود 18 گرم پروتئین و در کل 230 کالری وجود دارد.

 جوانه ماش (Mung bean sprout)

میزان پروتئین در هر پیمانه (220 گرم): 2.5 گرم

این جوانه های غنی از پروتئین را به راحتی می توانید در سالاد و دیگر وعده های غذایی خود مصرف کنید. هر پیمانه از آن ها حاوی 2.5 گرم پروتئین کاملا گیاهی و دیگر مواد معدنی مانند لسیتین (Lecithin) و زینک (Zinc) است. جالب است بدانید لسیتین در کاهش کلسترول (Cholesterol) و زینک در افزایش عملکرد فیزیکی بدن شما موثر است.

 مارچوبه (Asparagus)

میزان پروتئین در هر 100 گرم: 2.4 گرم

اگر تا به حال با ورزشکاران حرفه ای صحبت کرده باشید قطعا از زبان آن ها شنیده اید که مارچوبه یکی از اجزا جدا نشدنی وعده های غذایی آن ها است. چرا که در دسته سبزیجاتی طبقه بندی می شوند که حاوی پروتئین بسیار زیادی هستند.

 

   

  برچسب ها: نکات مهم تغذیه ای برای پرورش اندام , تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار