مواد غذایی که به عضله سازی کمک می کنند

مواد غذایی که به عضله سازی کمک می کنند

رژیم غذایی در ساخت عضله بسیار حائز اهمیت می باشد به طوری که ورزش به تنهایی نه تنها نمی تواند در عضله سازی کمک کند بلکه در صورتی که با تغذیه مناسب همراه نباشد می تواند مضر نیز باشد .

از این رو ورزشکاران پرورش اندام باید یک رژیم غذایی مناسب را رویه کار خود قرار دهند تا به نتایج دلخواه دست پیدا کنند. ما در این مطلب مواد خوراکی که موجب عضله سازی می گردند را معرفی می کنیم :
1-مرغ و گوشت سالم : این محصولات شامل مقادیر زیادی پروتئین و امگا 3 هستند که در ساخت عضلات و تولید انرژی نقش مهمی دارند البته دقت کنید که گوشت و مرغ مصرفی سالم و ارگانیک باشند.
2-شیر و فرآورده های آن: همان طور که می دانید شیر یک ماده حاوی پروتئین با درصد بالا می باشد که همین امر مصرف شیر و فراورده های آن را برای ورزشکاران بسیار مهم کرده است
3-سویا : این محصول گیاهی برای تامین پروتئین و اسید امینه بدن بسیار مفید است به خصوص برای کسانی که گیاه خوار هستند و یا حساسیت به لاکتوز دارند.
4- آناناس: حاوی آنزیم‌هایی به نام‌های «بروملین» و «پپسین» است که باعث تحریک هضم پروتئین‌ها در بدن شما می‌شوند.
5-خامه :این ماده غذایی شامل ویتامین Bو پروتئین با کیفیت است که به عضله سازی کمک شایانی می کند.
6-تخم مرغ :هرگز معجزه سفیده تخم مرغ در کمک به تامین پروتئین لازم برای عضله سازی را دست کم نگیرید.
7-کربوهیدارت :برای عضله سازی باید حجم مصرفی پروتئین و کربوهیدرات متعادل باشد به خصوص به دلیل وجود دکستروز در کربوهیدرات هایی چون غلات و سیب زمینی مصرف آنها باید جدی شمرده شود.
8-ماهی و تن ماهی :ماهی و الخصوص ماهی تن حاوی مقدار بالایی پروتئین می باشد اگر یک ساعت پس از تمزین ورزشی تن ماهی مصرف نمایید بدن شما مقدار قابل توجهی پروتئین کسب می نماید.

 

  برچسب ها: نکات طلایی پرورش اندام , تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار