اهمیت سفیده تخم مرغ در عضله سازی

اهمیت سفیده تخم مرغ در عضله سازی

سفیده تخم مرغ را می توان معجزه عضله سازی نامید، این ماده غذایی سرشار از پروتئین که شامل تمامی اسید آمینه های ضروری بدن می باشد به راحتی جذب ماهیچه ها می شود و به پرورش اندام کمک شایانی میکند.


هر سفیده تخم مرغ دارای 8 اسید امینه ضروری ،۶.۳ گرم پروتئین ، ویتامین A, E, K, B12و کربوهیدرات کمتر از 1 درصد می باشد که در ساخت ماهیچه نقش اساسی را بر عهده می گیرد .از آنجایی که بعد ار آب بیش ترین حجم را در بدن ما پروتئین ها تشکیل می دهند ، مصرف پروتئین از اهمیت بالایی برخوردار است و این میزان مصرف برای ورزشکاران که انرژی بیشتری لازم دارند و فعالیت های سنگین تری انجام می دهند و ممکن است بافت های پروتئینی آنها تحلیل رود افزایش پیدا میکند لذا تخم مرغ که سرشار از پروتئین است می تواند مقدار زیادی از این ماده غذایی را برای ورزشکاران تامین کند.
همان طور که می دانید تخم مرغ ها از 3 بخش پوسته ، سفیده و زده تشکیل شده اند که پوسته آنها سرشار از کلسیم ، سفیده سرشار از پروتئین و زرده دارای ویتامین ، کلسترول و 5 گرم چربی می باشد.
بیش تر وزن تخم مرغ ها را سفیده آنها تشکیل می دهد و در واقع سفیده تخم مرغ می باشد که به دلیل حجم بالای پروتئین و عدم وجود چربی، مورد نیاز برای ورزشکاران میباشد. اما جالب است بدانید فقط ۱.۶ چربی موجود در زرده تخم مرغ از نوع چربی مضر می باشد و این کلسترول موجود در زده می باشد که موجب می گردد مصرف بیش تر سفیده تخم مرغ در مقابل زرده آن به ورزشکاران توصیه گردد.
سفیده تخم مرغ شامل پروتئینی از نوع آلبومین می باشد که ۶۰ در صد کل پروتئین آن را تشکیل می دهد و یک منبع فوق العاده انرژی می باشد و سریع جذب بدن می گردد و موجب افزایش انرژی جهت انجام فعالیت های ورزشی می گردد.
سفیده تخم مرغ با مقدار بالای پروتئین و عدم وجود چربی باعث تغذیه رسانی به بافت ماهیچه و رشد آنها ،تامین انرژی ، عضله سازی و حمل مواد غذایی در بدن می گردد که نتایج مثبت قابل توجه ای در پرورش اندام برای پرورش کاران به همراه می آورد به صورتی که ورزش پرورش اندام بدون تخم مرغ معنایی به دنبال ندارد و امکان پذیر نیست. البته دقت شود که مصرف بی رویه این ماده غذایی باعث آسیب شدید به کبد و کلیه می گردد لذا در مصرف به اندازه آن دقت کافی حاصل شود.

 علاوه بر مصرف تخم مرغ میتوانید از مکمل امینه اسید پودری* نیز کمک بگیرید.

  برچسب ها: نکات طلایی پرورش اندام , تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (4)

  1. دنیا نیازی

  مرسی از مطلبتون . برنامه غذایی کامل هم بزارید

    پیوست ها
   
  1. m.m.a

  مطالبتون واقعا لایک داره

    پیوست ها
   
  1. محمد

  سلام سخته نباشید میخواستم بدونم میشه پروتئین وی رو همراه با تخم مرغ مصرف کرد یا باید بین این دو فاصله زمانی داد؟

    پیوست ها
   
  1. سعید اردلان    محمد

  بله میشه
  ولی برای جذب سریع تر بهتر وی رو جدا مصرف کنید

    پیوست ها
   
  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار