روش صحیح دویدن برای سوزاندن چربی بیشتر

روش صحیح دویدن برای سوزاندن چربی بیشتر

دویددن همواره یکی از بهترین راه های کاهش چربی و لاغر شدن به شمار می رود که افراد زیادی در سراسر دنیا توانسته اند با این روش وزن خود را کاهش دهند و چربی های اضافه بدنشان را بسوزانند.در واقع شما می توانید شما می‌توانید بسته به وزن و سرعتتان، ۸.۵ تا ۱۱ کالری در دقیقه بسوزانید که این میزان قابل توجه ارزش تلاش کردن را دارد.

 

معمولا هنگام دویدن  اولین توصیه که به ما می شود این است که " آرام ،پیوسته و مستمر" برای مدت زمان طولانی بدویم و این در حال ایست که ما افراد زیادی را می شناسیم که ساعت ها وقت خود را برای دویدن بر روی تردمیل صرف می کنند و لی نتیجه لازم را اخد نمیکنند.در واقع باید بدانیم بدن ما شگفت انگیز تر از آن چیزی است که ما تصور میکنیم و میتواند خیلی سریع خودش را با شرایط سخت وقف دهد و به دویدن شما عادت کند در نتیجه بدن در مقابل دویدن مقاوم می شود و برای کاهش وزن شما باید طولانی و طولانی تر بدوید.

با توجه به آنچه که گفته شد شاید بهتر باشد ما استراتژی جدیدی برای دویدنمان در نظر بگیرم تا بتوانیم به نتیجه مدنظرمان دست پیدا کنیم .در این میان چند نکته طلایی برای دویدن موثر و چربی سوز را برایتان بازگو می کنیم :

 • تغییر شدت در دویدن:هنگامیکه صحبت از کاهش چربی می‌شود، شدت، مهم‌تر از مسافت است. بجای دویدن‌های طولانی، آرام، و پایدار، چند تمرین اینتروال با شدت بالا به دویدنتان اضافه کنید: به مدت 2 دقیقه  با سرعت  آهسته بدوید، سپس شدت را بمدت ۳۰ ثانیه افزایش دهید. سطح شدتی که شما باید به آن برسید، جایی است که به نفس نفس بیفتید، اما همچنان قادر باشید این شدت را برای آن ۳۰ ثانیه حفظ کنید. به مدت ۲۵ دقیقه یا تا زمانیکه سطح تناسب اندامتان اجازه می‌دهد، این سیکل تکرار کنید. مطالعات نشان داده‌اند که تمرینات اینتروال با شدت بالا، بعد از اتمام تمرینتان و در زمان استراحت نیز باعث چربی سوزی بیشتری می‌شوند.
 
 • دویدن سر بالایی:هر 1 درجه شیب می توناند میزان سوختن کالری شما را 10 درصد افزایش دهد ، پس سعی کنید مسیری را برای دویدن انتخاب کنید که دارای فراز و فرود باشد و قسمتی از دویدن شما بر روی سربالایی و با سرعت باشد.
 
 • دویدن قبل از خوردن غذا (با شکم خالی):دویدن با شکم خالی می تواند متابولیسم بدن شمارا به شدت افزایش دهد و موجب سوزاندن کالری بیشتری شود در نظر داشته باشید بهترین زمان ورزش کردن قبل از صبحانه (یعنی در حالت ناشتا) منجر به کاهش چربی بیشتر و کاهش بالاتر سطوح چربی در خون می‌شود. بعبارت دیگر، اگر قبل از صبحانه (در حالت ناشتا) ورزش کنید، چربی بیشتری خواهید سوزاند.
 
 • بر روی پله ها بدوید : دویدن بر روی پله ها میتواند در بدن شما تغییرات ایجاد کند و متابولیسم بدن شما را به شدت افزایش دهد پس مسیر دویدنتان را به سمت پله ها بکشانید و سعی کنید با سرعت هرچه تمام تر از پله ها بالا روید و به ارامی دوباره به سمت پایین برگردید و این حرکات را برای چند بار تکرار کنید.
 
 • لزوم وجود تنوع :از تنوع دادن به دویدنتان قافل نشوید ، دویدن با شرایط یکسان برای مدت طولانی نه تنها شما را خسته و کسل میکند بلکه باعث مقاوم شدن بدن می گردد لذا سعی کنید از موارد گفته شده استفاده کنید و با سربالایی ، پله ، تپه و ... به دویدنتان هیجان ببخشید و هر از گاهی مسیر دویدنتان و لباس های ورزشتان را تغییر دهید.

 

 

   

   

  برچسب ها: بدنسازی, نکات طلایی پرورش اندام , کاهش وزن

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار